Meksyk

Najmniejszy wulkan świata

Nazywa się Cuexcomate. Ma 13 metrów wysokości, nieco więcej głębokości, a powstał w 1064 roku. […]

Najmniejszy wulkan świata

Meksyk | miejsca | miejsce1

Nazywa się Cuexcomate. Ma 13 metrów wysokości, nieco więcej głębokości, a powstał w 1064 roku. Wygląda na niewinny pagórek, a tak na prawdę jest wulkanem. Oficjalnie najmniejszym na świecie.

Do jego głębi prowadzą całkiem komfortowe schodki, kręcone i ażurowe. Gdyby na samym dole nie stało pięciu meksykańskich macho, na pewno bym zeszła. Ale kurcze, ja dzisiaj wystroiłam się w spódnicę. Wystarczy, że spojrzą do góry… afera i skandal gotowe! Więc dla dobra dobrych obyczajów postałam sobie chwilkę na krawędzi krateru i poszłam. Nawet nie zaklęłam na głos, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy pewne polskie słowo meksykanie na pewno obiorą jako zakręt i poszłam… Kilka tygodni później, już w Polsce, rozmawiam z Juanem. Juan jest rodowitym Meksykaninem, który od ponad 10 lat mieszka w Polsce. – Trzeba było zejść – mówi. – W takiej sytuacji Polak na pewno by spojrzał do góry, ale zrobiłby to bardzo dyskretnie i nikt by tego nie zauważył. Meksykanin odwrotnie. Sam z siebie nie ośmieliliby się nawet podnieść wzroku, ale jeśli przez przypadek jednak by to zrobił… na pewno byś to zanotował. Bo Meksykanin nie umie zachować zimnej krwi w takiej sytuacji. Meksykanie są grzeczni, ale na pewno nie dyskretni! Dlaczego spotkałam Juana dopiero po powrocie do Polski!!!?

Podobne

O mnie

Przede wszystkim jestem włóczykijem, następnie dziennikarką i antropologiem kultury. Założyłam tego bloga, by dzielić się z Tobą wspomnieniami z moich przeważnie samotnych podróży pieszo i na bambusowym rowerze. Znajdziesz tu opowieści o ludziach, bo to spotkania z nimi napełniają mój plecak bagażem wspomnień. Poprzez te historie próbuję zrozumieć i opisać nasz Piękny Świat.