miejsca

Słowacja – Jesteśmy pingwinami, czyli nasze kilka minut w kriokomorze

Jeśli w AquaCity Poprad zjeżdżalnie podniosą temperaturę. Zawsze można się schłodzić. Do -120st. C. W […]

Słowacja – Jesteśmy pingwinami, czyli nasze kilka minut w kriokomorze

miejsca | podróże | Słowacja

Jeśli w AquaCity Poprad zjeżdżalnie podniosą temperaturę. Zawsze można się schłodzić. Do -120st. C. W kriokomorze… – Po co to robimy? – pyta Dorota.

– Trzeba pokonywać swoje lęki – odpowiada Samanta
– Wszystkim, którzy pierwszy raz idą do kriokomory wzrasta z nerwów ciśnienie – dodaje lekarz, mierząc nam ciśnienie. I miał rację. Nie wzrosło. Skoczyło.
No cóż. Klamka zapadła. W krótkich spodenkach, koszulce bez rękawków, w seksownych skarpetach, jeszcze bardziej ponętnych drewniakach, rękawiczkach (bo przecież będzie zimno) i w opasce (a nie czapce, bo przecież nie będzie wiało) weszłyśmy do środka. No i luzik. 30 sekund w temperaturze -60 C minęło jak z bicza strzelił. Ale trzy minuty w -120 C trochę nas zmroziły. Na szczęście dreptałyśmy jak pingwiny. I teraz wiemy jak przetrwać choćby na Antarktydzie i to w t-shirtach!
Dorota i Samanta w AQUACITY Poprad

www.aquacityhotel.sk/pl

Samanta przed wejściem do kriokomory
A to ja w tym samym momencie życie. Nie jest różowo.
Szkolenie przed wejściem
To tylko wygląda groźnie. Tak na prawdę pani była przemiła!
Tumany zimna i my…

Podobne

O mnie

Przede wszystkim jestem włóczykijem, następnie dziennikarką i antropologiem kultury. Założyłam tego bloga, by dzielić się z Tobą wspomnieniami z moich przeważnie samotnych podróży pieszo i na bambusowym rowerze. Znajdziesz tu opowieści o ludziach, bo to spotkania z nimi napełniają mój plecak bagażem wspomnień. Poprzez te historie próbuję zrozumieć i opisać nasz Piękny Świat.