działam

Zapraszam na pokaz:)

  Są miejsca, gdzie rzeczywistość ma wiele wymiarów. Świat żywych przenika się ze światem zmarłych. […]

Zapraszam na pokaz:)

działam | Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie | Osetia

 

Są miejsca, gdzie rzeczywistość ma wiele wymiarów. Świat żywych przenika się ze światem zmarłych. Gdzie do panteonu świętych przeniknęli dawni bogowie i wciąż zbierają pokłony. Taka właśnie jest Osetia.

Prawdopodobnie to właśnie tu, na łysej górze we Władykaukazie Bułhakow zobaczył sabat czarownic, który potem opisał w Mistrzu i Małgorzacie. I choć życie się zmieniło, ludzie zeszli z gór, kamienne wioski opustoszały, potomkowie mieszkańców wciąż wracają, by wokół swoich rodowych wież połączyć się podczas uczty ze swoimi przodkami. Zresztą kości tych przodków wciąż leżą nieopodal w grobowcach wyglądających jak kamienne chatki.
Nie tylko o tym opowiem jutro podczas pokazu moich zdjęć w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie (ul. Solec 24). Start: godzina 18.00. Zapraszam!!!!

 

Podobne

O mnie

Przede wszystkim jestem włóczykijem, następnie dziennikarką i antropologiem kultury. Założyłam tego bloga, by dzielić się z Tobą wspomnieniami z moich przeważnie samotnych podróży pieszo i na bambusowym rowerze. Znajdziesz tu opowieści o ludziach, bo to spotkania z nimi napełniają mój plecak bagażem wspomnień. Poprzez te historie próbuję zrozumieć i opisać nasz Piękny Świat.