Federacja Rosyjska

Rosja – Misiaczki do kolekcji

  Rosjanie mają prawdziwego „hopla” na punkcie pluszowych misiów.  Amerykanie 25 listopada świętują dzień Teddy […]

Rosja – Misiaczki do kolekcji

Federacja Rosyjska | miejsca | Rosja

 

Rosjanie mają prawdziwego „hopla” na punkcie pluszowych misiów.

 Amerykanie 25 listopada świętują dzień Teddy Bear, czyli pluszowego misia. Ale to nie dzięki nim, a Rosjanom zabawka wybiła się na górne półki sklepów z zabawkami.

W Rosji „miszka”, czyli miś może osiągać zawrotne ceny. Tak naprawdę w tej materii górna granica nie istnieje…
– …o ile miś ma wysoką wartość artystyczną – tłumaczy pan Katanski właściciel Галерейи мишек Тедди w Suzdalu, założyciel elitarnego stowarzyszenia kolekcjonerów misiów, właściciel jednej ze znamienitszych kolekcji i przyjaciel największych twórców.
– Zawsze zwracam uwagę na to, w jakiej technice wykonano zabawkę – wyjaśnia. – Są artyści wyspecjalizowani w misiach z aplikacjami, inni wykorzystują koronki, tiule albo jedwabne tkaniny.
Bardzo ważna jest też kolorystyka i stylizacja. Bo miś, jak każde dzieło, powinien mieć jakiś temat przewodni. Na przykład „pory roku”, albo „prezydent Roosvelt”, a jeśli taki miś wchodzi w skład serii „poczet prezydentów USA” jego cena idzie jeszcze bardziej do góry. Oczywiście, o ile artysta umiejętnie wykorzystał charakterystyczne cechy i atrybuty poszczególnych postaci.
– Ale najważniejsze jest to coś… To coś, co sprawia, że misia chce się przytulić do serca – rozmarza się Katanski. – Dlatego misie nie wychodzą twórcom artystycznych lalek. Bo lalka jest piękna, ale zimna. I wykonane przez nich miszki też są piękne, ale oczy mają zimne jak sople lodu! P { margin-bottom: 0.21cm; }H3 { margin-bottom: 0.21cm; page-break-after: avoid; }H3.western { font-family: „Times New Roman”,serif; font-size: 14pt; font-weight: bold; }H3.cjk { font-family: „Arial Unicode MS”; font-size: 14pt; font-weight: bold; }H3.ctl { font-family: „Tahoma”; font-size: 14pt; font-weight: bold; }

Katanski Art Gallery

Суздаль, улица Ленина 63А
www.katanskigallery.ru

 

Podobne

O mnie

Przede wszystkim jestem włóczykijem, następnie dziennikarką i antropologiem kultury. Założyłam tego bloga, by dzielić się z Tobą wspomnieniami z moich przeważnie samotnych podróży pieszo i na bambusowym rowerze. Znajdziesz tu opowieści o ludziach, bo to spotkania z nimi napełniają mój plecak bagażem wspomnień. Poprzez te historie próbuję zrozumieć i opisać nasz Piękny Świat.