podróże

USA – Spacer w chmurach

Grupa zapaleńców Moab Monkeys skonstruowała „pajęczą sieć”, którą zawiesiła w górach w stanie Utah i […]

USA – Spacer w chmurach

podróże | USA |

Grupa zapaleńców Moab Monkeys skonstruowała „pajęczą sieć”, którą zawiesiła w górach w stanie Utah i odbyła na niej wspaniały spacer w chmurach.

Siatka została utkana ręcznie i zawisła 120 metrów nad ziemią. Base jumperzy – B.A.S.E., (BASE jumping) – nazwa pochodzi od angielskich słów: Building (budynek), Antenna (antena), Span (przęsło), Earth (ziemia) – to sportowcy ekstremalni, którzy uwielbiają adrenalinę. Chodzą na linie kilkaset metrów nad ziemią między wieżowcami,  wykonują skoki ze  spadochronu z obiektów takich jak: mosty, maszty, urwiska górskie, itp.
Każdego roku w sezonie jesiennym w Moab w stanie Utah, zbiera się coraz większa grupa zapaleńców kochających sporty ekstremalne. Spotykają się aby wymienić się doświadczeniami, zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia i szukać pomysłu na kolejne wyzwania. 

Podobne

O mnie

Przede wszystkim jestem włóczykijem, następnie dziennikarką i antropologiem kultury. Założyłam tego bloga, by dzielić się z Tobą wspomnieniami z moich przeważnie samotnych podróży pieszo i na bambusowym rowerze. Znajdziesz tu opowieści o ludziach, bo to spotkania z nimi napełniają mój plecak bagażem wspomnień. Poprzez te historie próbuję zrozumieć i opisać nasz Piękny Świat.