fbpx
Top
  >  Aktualności   >  Niech spływa… Stary Rok

Czasem wystarczy polać wodę, by zmyć stare smutki. Bo najważniejsze, by w Nowy Rok wkroczyć na czysto. W jaki sposób zrobić to skutecznie? Jest w Pięknym Świecie kilka sprawdzonych patentów!

Kiedy Mieszko zanurzał w chrzcielnicy naród – na Bali stała już świątynia Tirtha Empul. Ze świętych źródeł LAŁA się woda na pobożnych hinduistów i oczyszczała najpierw ich ciała, potem głowy, a na końcu myśli. I tak się tam robi do dziś – przed świętem, w trakcie i po święcie.
Zupełnie jak jeszcze nie tak dawno w Syrii. W łaźniach kobiety mogły oLAĆ sztywne zasady ulicy. Bo w miejscu oblewanym przez wody, nawet grzeszek w postaci papierosów, odpalanych jeden od drugiego, miał barwę nieskazitelnej bieli. Nagością też żadna się nie krygowała, bo mydlana piana z fenickich mydeł subtelniej otuLAŁA ciało od listka figowego.
Więc dziś  niech szampański prysznic czym prędzej nas oLEJE, zanim krew zaLEJE! A potem? Trzeba będzie poLAĆ, i wLAĆ, i tak do rana:)
Wszystkiego najlepszego w Nowym, Czystym i Pachnącym 2015 Roku!!! Wejdźmy w niego oczyszczeni;-)

Jestem włóczykijem, dziennikarką i antropologiem kultury. Na blogu dzielę się z Tobą wspomnieniami z moich przeważnie samotnych podróży pieszo i na bambusowym rowerze. Znajdziesz tu opowieści o ludziach, miejscach, zwyczajach, sztuce oraz praktyczne informacje.

post a comment

Close