fbpx

Warszaty – Ruszaj w podróż marzeń!

Udostępnij Facebook Twitter Pinterest  Wyciśnij podróż do ostatniej kropli radości! Wyrusz w podróż swoich marzeń […]

Warszaty – Ruszaj w podróż marzeń!

 Wyciśnij podróż do ostatniej kropli radości! Wyrusz w podróż swoich marzeń i wyciśnij z niej ostatnią kroplę radości! Jak to zrobić? Podpowiem ci podczas warsztatów podróżniczych.

Przeżywaj przygody – pełnią, ale bezpiecznie. Idź na żywioł, tam gdzie to możliwe. Lecz przede wszystkim szukaj piękna w Świecie. Już w czwartek podczas warsztatów podróżniczych podpowiem jak się przygotować i co robić, by przeżyć podróż marzeń. Przeżyć w każdym tego słowa znaczeniu!:)

Pomysł

Uwielbiam opowiadać o podróżach. Dzielić się moimi przygodami podczas pokazów zdjęć a ostatnio i filmów z moich wyjazdów. To czego naprawdę jednak szukam, to bezpośredni kontakt z Tobą, kiedy po pokazie zadajesz pytania. Wtedy wiem, czy zainteresowałam jakimś skrawkiem globu, a może zainspirowałam do podróży…
W ten sposób stopniowo rodziła się we mnie chęć drobnego odwrócenia ról.
– Dlaczego nie zorganizować spotkania, podczas którego, każdy będzie mógł podzielić się swoimi refleksjami? – Zapytałam Martę, organizatorkę moich spotkań w Klubokawiarni Jaś & Małgosia.
– Świetny pomysł – odpowiedziała Marta. – Rezerwuje dla ciebie salę na 22 lutego.
No ładnie! Klamka zapadła. Zaczęłam myśleć, co tak na prawdę jest dla mnie najważniejsze w podróżach.

Rozkład jazdy

Podróż zaczyna się jeszcze przed zakupem biletu. Od marzenia. Czasem jest to zapach, czasem smak, czasem pocztówka, czasem zaś… okazyjna cena za bilet.
Niezależnie od przyczyny, która rzuca nas w ramiona przygody, warto się przygotować. Chciałabym, byśmy porozmawiali o tym, gdzie szukamy informacji, w jaki sposób.
Kolejny krok, to wyjście z domu. Podróż marzen zaczyna się bowiem już za progiem, kiedy ze spakowanym bagażem ruszasz w mniej lub bardziej nieznane rewiry. Jak je oswoić? Co zrobić, by na końcu świata poczuć się jak w domu albo jak ryba w wodzie, albo jedno i drugie?
Podzielę się z Tobą moimi patentami. Sprawdzonymi, wypracowanymi przez lata. Chętnie też posłucham, jakie Ty masz sposoby na

Porozmawiamy również o sprawach technicznych – do jakiego stopnia planuję moje podróże, jak unikam turystycznych pułapek i w jakie pułapki wpadłam. Chciałabym też na chwilę zatrzymać się przy granicach „taniego podróżowania”, czyli momentu gdy podróż przestaje być tania, a zaczyna być nieprzyzwoita.
Na pewno też masz swoje zdanie na temat miejsc turystycznych i nieturystycznych. Pojęcia te zbyt często są nadużywane przez biura podróży jako hasło reklamowe, że straciły swoje znaczenie.

 

Przykłady z życia

Wszystko o czym opowiem przetestowałam na własnej skórze. Opowiem o moich przygodach z Libanu, Syrii, Gruzji, Uzbekistanu, Meksyku…
Opowieści będą również pretekstem do rozmowy o nas samych. Za sprawą różnic kulturowych wyraźniej widzimy bowiem to, kim my jesteśmy, uświadamiamy sobie rzeczy oczywiste, które umykają w naszej ojczystej codzienności.

Dla kogo są te warsztaty?

Dla Ciebie. Jeśli chcesz pojechać w świat. Niekoniecznie samodzielnie, niekoniecznie samotnie, niekoniecznie daleko. Jeśli szukasz pomysłu na podróż marzeń. Chcesz podzielić się swoimi nadziejami albo obawami związanymi z wyjazdem. Albo może po prostu chcesz posłuchać o podróżowaniu.

Zapraszam!

Oto link do spotkania w Klubokawiarni Jaś & Małgosia

https://www.facebook.com/events/515511615514833/

Zebrałam również informacje o terminach innych zbliżających się spotkań:

1 marca, godz. 18.00 – Gwatemala – Niezwykły kraj, niezwykli ludzie
Południk Zero, ul. Wilcza 25, Warszawa

26 marca, godz. 19.00 – Spotkanie z cyklu NIEturyści, Oman na bambusowych rowerach
PROM Kultury, ul. Brukselska 23, Warszawa

Jeśli chcesz, żebym opowiedziała o podróżach na Twojej imprezie – zadzwoń, napisz, dogadamy się:)

Syria
Podróż marzeń, dzieci na ulicach Meksyku
Meksyk
Podróż mażen to spotkania z ludźmi z całego świata
Meksyk
Znajomy z Meksyku:)
Aqda in Iran
Iran

Przyjaciółka z Osetii Północnej
Osetia Północna
In Massaya winery, Lebanon
Liban, Massaya
Ashura in Kashan, Iran
Iran

 

 

Podobne

O mnie

Warto marzyć - niekoniecznie o podróżach. I warto spełniać nawet pozornie szalone marzenia, jak to o bambusowym rowerze:) Bo to właśnie dzięki marzeniom świat staje się piękny!

Close