fbpx
Top
  >  Aktualności   >  Wystawa podróżuje!
plakat wystawy sen o Saharze

plakat wystawy sen o Saharze

Wystawa Sen o Saharze wraca do Warszawy! Od 6 maja zobaczysz ją w Galerii P14 na ul. Postępu 14.

Sahara otwiera duszę. Przywołuje skrywane tęsknoty, stanowi pretekst do rozmowy o uczuciach i pragnieniach, do zastanowienia się nad samym sobą – co jest na prawdę w życiu istotne, a co jest tylko szumem wiatru.
Kiedy w grudniu opublikowałam na fejsbuku informację o naszej wystawie, nie przypuszczałam, że zostanie tak serdecznie przyjęta. Z różnych miejsc zaczęły spływać do nas zaproszenia i tak po kilku dniach wypełniliśmy grafik wystaw do czerwca. I tak wielkimi krokami zbliża się kolejny wernisaż w Warszawie, w galeii P14 (ul. Postępu 14). Uroczyste otwarcie odbędzie się 9 maja w BOCCA Bar o godzinie 16.00.

Do tej pory…

…nasz Sen o Saharze śniliśmy w warszawskiej klubokawiarni Jaś and Małgosia, w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Z wybranymi pracami pojechaliśmy do Etno-Chaty Topolej do Goleszowa. Tam przez trzy dni nasze prace cieszyły (mamy taką nadzieję) oczy uczestników balu karnawałowego podróżników. Wtedy też po raz pierwszy na tle naszych prac zagrał koncert Mustafa el Boudani.

Szczególny koncert

Postać Mustafy el Boudaniego łączy nas, nasze fotoobrazy z Mhamid –  miejsce, w pobliżu którego powstawały nasze zdjęcia. Mustafa przyjechał do Polski wraz z muzykami grupy Chigaga. Muzycy wrócili, Mustafa został i zamieszkał w Beskidzie Śląskim. Jeździ po Polsce z koncertami. Czasem gra solo, czasem zaprasza do udziału swoich marokańskich znajomych. Niedawno nagrał płytę, na której w tel usyszysz… góralskie instrumenty. Bowiem Mustafa nie zamyka się na współpracę z Polakami. Współpracuje zatem z muzykami związanymi z Fundacją Braci Golec. Płytę możesz kupić w naszym sklepie. 

Polscy Nomadzi

Beskidzie Śląskim powstała artystyczna platforma łącząca muzykę polskich nomadów czyli pasterzy i marokańskich nomadów, o których opowiada nasz Sen o Saharze. Jej działania na rzecz propagowania kultury Polskiej w Maroku i Maroka w Polsce jest Fundacja Africae Deserta i Etno-Chata Topolej z Anetą Okupską Ponć w jednej z najgłówniejszych ról:) Od wystawy w Goleszowie dzielnie nas wspiera, a i my staramy się ją wspierać jak tylko możemy. Po raz kolejny nasze drogi przecięły się w Domie Kultury Chwałowice w Rybniku, gdzie Mustafa wykonał koncert podczas kolejnego wernisażu naszej wystawy. Tam jednak nie spotkaliśmy się osobiście. My dojechaliśmy na finisaż, który odbył się podczas festiwalu podróżników Karawana.

Witaj Warszawo!

Kilka dni temu fotoobrazy zjechały do Stolicy. Nie wypakowaliśmy ich z pudeł, bo po co? Przecież już za dwa dni rozwiesimy je w Galerii P14. Zobaczysz je tam do 29 maja. My jednak szczególne gorąco zapraszamy na wernisaż, bo przewidzieliśmy kilka atrakcji. Przygotujemy nowy pokaz o naszej Saharze. Jak ją odebraliśmy i czym dla nas było spotkanie z jej bezkresem. Bedzie okazja by posłuchać muzyki Mustafy, kupić nasz notes i płytę.

Zapraszamy!

 

Jestem włóczykijem, dziennikarką i antropologiem kultury. Na blogu dzielę się z Tobą wspomnieniami z moich przeważnie samotnych podróży pieszo i na bambusowym rowerze. Znajdziesz tu opowieści o ludziach, miejscach, zwyczajach, sztuce oraz praktyczne informacje.

post a comment

Close