fbpx
Top
  >  Bambusowy Rower   >  Pakujemy bambusowe rowery w Pytaniu na Śniadanie
Dorota Chojnowska i selim Saffarinii, czyli Ale Piekny Świat z Prowaddzącymi Pytanie na Śniadanie - Łukaszem nowickim i Idą Nowakowską

Telewizja mobilizuje! Dzięki zaproszeniu do pytania na śniadanie Selim wreszcie wykończył swojego bambusa!

Pewnego razu zadzwonił telefon.
– Chciałabym was zaprosić do Pytania na Śniadanie. Chcielibyśmy porozmawiać o tym, jak się pakować na wycieczkę rowerową.
– Czy mamy przyjść razem?
Spoglądam na Selima, który ma nadzieję, że ominie go wizyta w telewizji. Każdy bowiem występ łączy się dla niego z ogromnym stresem, dlatego jeśli tylko może, stara się pozostać z dala od „szkła”.
– Podróżujecie razem, to wolałabym, żebyście przyszli razem. 
W ten sposób nadzieje Selima na święty spokój przeminęły z wiatrem… 

Szkocka krata

Od występu dzieliły nas cztery dni. To dużo, gdyby wszystko było gotowe. Ale nie było. Dwa miesiące wcześniej Selim rozłożył swój rower bambusowy na części pierwsze, aby go wykończyć. Rama wymagała ozdoby i polakierowania. Zatem pierwsza koncepcja zakładała szkocką kratę. Od Sebastiana Żukowskiego – genialnego krawca z Bespoke Tailoring  otrzymaliśmy pierwszej jakości szkocką kratę. Okleiliśmy nią węzły i… W kontakcie z żywicą wzór zniknął. Faktura tkaniny przypominała czarny bazalt. A że „wypiła”  spore ilości żywicy, to i sama rama sporo przybrała na wadze.

Odchudzanie roweru bambusowego

Odchudzanie wymaga mobilizacji. W przypadku kobiet zazwyczaj jest to perspektywa założenia bikini, w przypadku mężczyzn – Selim twierdzi, że pęd za zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Jak zwał, tak zwał, najważniejsze, by zamiar skutecznie przełożył się na trwałe efekty. W przypadku ramy cztery dni mogą wystarczyć, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Improwizacja

Sobota. Rozkładamy narzędzia przed warsztatem HUSA Bikes. Usuwamy z węzłów resztki szkockiej kraty. Tym razem nasza koncepcja zakłada oklejenie węzłów gazetą.
– Ale bidulkowo wam wychodzi – mówi Sebastian Żukowski. Seba odwiedza nas w przerwie na kawę. pojawia się jak duch i mówi jak urodzony krawiec – z naciskiem na styl i gust. – Przyniosę wam jakieś ścinki, może coś dopasujecie.
„Jakieś ścinki”w przypadku krawca, szyjącego garnitury osobom z pierwszych stron gazet, oznaczają tkaniny najwyższej jakości. I taką dostaliśmy – ścinki po ekstrawaganckiej podszewce w czerwone róże i czaszki. Okleiliśmy rower Selima i zaparło nam dech. Wyszło znakomicie!

Spotkanie po latach

W naszym przypadku wybiła o 7.00. Wtedy wsiedliśmy na nasze bambusowe rowery i ruszyliśmy w kierunku gmachu TVP na Woronicza 17. 
– Spotkanie poprowadzą Łukasz Nowicki i Ida Nowakowska. Z Łukaszem spotkałam się kilka lat temu – wtedy opowiadałam o swojej samotnej podróży po Iranie na bambusowym rowerze. Kto by pomyślał, ile zmieni się od tamtego czasu 🙂

Atmosfera

Praca w telewizji śniadaniowej wymaga od dziennikarza specjalnych umiejętności interpersonalnych. Prowadzący podczas programu często mają do czynienia z osobami, które po raz pierwszy mierzą się z kamerami telewizyjnymi. Swoim zachowaniem i podejściem muszą zatem rozwiać ich tremę. Ida i Łukasz dokonali rzeczy niemożliwej – w ogóle zapomnieliśmy o kamerach. Wszystko zaczęło się kilka minut przed wejściem na wizję. Ledwie się spotkalismy, a juz zasypali nas pytaniami. Za chwilę zaczęliśmy żartować, poczuliśmy się, jakbyśmy znali się od zawsze. Kiedy włączyono kamery, nasza konwersacja trwała w najlepsze. Kiedy kamery wyłączono, my dalej rozmawialiśmy.  Jak wypadliśmy? Zobacz!

Oto nasz występ w Pytaniu na Śniadanie 🙂

Jestem włóczykijem, dziennikarką i antropologiem kultury. Na blogu dzielę się z Tobą wspomnieniami z moich przeważnie samotnych podróży pieszo i na bambusowym rowerze. Znajdziesz tu opowieści o ludziach, miejscach, zwyczajach, sztuce oraz praktyczne informacje.

post a comment

Close