Czeczenia

Pomnik Kobiety Czeczeńskiej i Kadyrov

Kobietom kwiatów nigdy mało. Nawet największy centuś przynajmniej 8 marca musi się rzucić na jakiegoś […]

Pomnik Kobiety Czeczeńskiej i Kadyrov

| |

Pomnik kobiety czeczeńskiej w groznem

Kobietom kwiatów nigdy mało. Nawet największy centuś przynajmniej 8 marca musi się rzucić na jakiegoś wiechcia dla swojej królowej. Czeczeńskie sknerusy mają gorzej.

Ich panie świętują jeszcze 16 września w Dniu Czeczeńskiej Kobiety i to przy aktywnym aplauzie samego prezydenta Ramzana Kadyrova. Tego dnia od samego rana ulicami Groznego spacerują elegancko ubrane panie. Na ulicy Putina chętnie pozują do zdjęć artyści w narodowych strojach Czeczeni, którzy zjechali tu na gościnne występy. W tym roku jednak na oficjalnych akademiach i bukietach kwiatów się nie skończy. Prezydent podniósł poprzeczkę. Panie otrzymają od niego pomnik. Ten dar w postaci modnej ostatnio na kaukazie wieży obronnej stanął w pobliżu Gudermesu i od razu wzbudził kontrowersje politycznie poprawnych polityków. Pomnik jak pomnik, wieża jak wieża, problemem są jedynie kobiety, a konkretnie – ich postępek. Jak napisał jeden z posłów czeczeńskiego parlamentu Алексей Журавлев: „Tematyka pomnika ma wydźwięk jawnie antyrosyjski. Może więc stać się Mekką dla radykałów z antyrosyjsko usposobionych grup i organizacji”. Chodzi o to, że dzieło upamiętnia epizod wojny kaukaskiej z 1819 roku. Po rozgromieniu obrońców osady Хангиш-Юрт, rosyjski generał Ермолов wziął do niewoli 46 kobiet. Kiedy kondukt przejeżdżał przez most, kobiety rzuciły się na żołnierzy i razem z nimi skoczyły do rzeki. Sprawa pomnika już trafiła to prokuratora generalnego Rosyjskiej Federacji. A na biurku Putina pojawił się wniosek, by w Moskwie postawić pomnik „Pogromcy Kaukazu – generała Ермолова

Udostępnij

Podobne

Spodobał Ci się wpis?
Polub mnie na Facebooku i pozostańmy w kontakcie:)

O mnie

Warto marzyć - niekoniecznie o podróżach. I warto spełniać nawet pozornie szalone marzenia, jak to o bambusowym rowerze:) Bo to właśnie dzięki marzeniom świat staje się piękny!

Close