Top
  >  Włochy   >  Bibione – Pokusa na luksus

Dobra zabawa to inwestycja we wspomnienia. Dlatego na wakacjach nie warto oszczędzać. Choć zawsze cena musi iść w parze z jakością, tak jak w Bibione.

Wakacje to nie czas ascezy, a urlopowa dyspensa od zdrowego rozsądku tylko wyjdzie na dobre Twojemu otoczeniu. W regionie Veneto znajdziesz całą listę luksusowych pokus, którym nie warto się zbyt długo opierać!

Dobry styl

Bibione ma swój styl. Ściany domów w odcieniach zachodzącego słońca, obsadzone cyprysami ogrody, palmy, a w tle turkusowe morze i niebo bez chmur. Swój styl mają również hotele w Bibione i Lignano jak Savoy Beach Hotel ***** . Tu wszystkie przestrzennie wspólne wypełnia współczesna sztuka włoska spod znaku commedia dell arte. W hotelu działa również galeria, w której regularnie goszczą czasowe wystawy młodych włoskich twórców, przeważnie działających w regionie Venety.
Nie tylko koneserzy sztuki znajdą tu dla siebie miejsce. Opcji zakwaterowania w Bibione i Lignano jest wiele. Zakochani wybiorą zapewne romantyczne pokoje z tarasem wychodzącym na morze, rodziny z dziećmi najprawdopodobniej skuszą się na pobyt w apartamencie z aneksem kuchennym w Holiday ApatrHotel**** lub Imperial ApartHotel****. Są jeszcze właściciele czworonogów, którzy znajdą spokojną przystań w Olimpia Hotel & ApartHotel ***. Warto warto przejrzeć dodatkowe oferty hoteli w Bibione i Lignano

Wodny relaks

Bibione słynie z Bibione Thermae – jednego z największych i najnowocześniejszych ośrodków termalnych w Wenecji Euganejskiej. Mieszkańcy hotelu Savoy mają 10 % zniżki na wszystkie zabiegi. Ale wstęp jest otwarty również dla gości z innych hoteli. A co w „karcie”? Spora część zabiegów oparta jest na lokalnych wodach termalnych i leczniczych błotach. Specjalistyczne kuracje przyniosą ulgę tym, którzy cierpią na schorzenia stawów, dróg oddechowych czy skóry. Ale są też zabiegi oparte na tradycjach z innych stron świata. Zatem zabiegi ajurwedyjskie, czy łaźnia turecka pozwolą skutecznie się zrelaksować, a rozmaite masaże rozluźnią mięśnie i wyluzują umysł – przecież o to przede wszystkim chodzi na wakacjach!
A może poszukasz swojego siódmego nieba w spa na ostatnim piętrze Laguna Park Hotel****? Z całą pewnością nie dorównuje ono Bibione Thermae pod względem ilości zabiegów, ale za to z powodzeniem może konkurować w dziedzinie widoku. Bo ten jest co najmniej pięciogwiazdkowy. Mocząc się w basenie z kieliszkiem proseco w dłoni, jednym spojrzeniem ogarniesz całe Bibione!

Na tropie smaków

Luksus to nie tylko zakwaterowanie, ale również smaki wina, szparagów i owoców morza z których słyną lokalne restauracje. Wokół miasta poprowadzono dwa szlaki – wina i proseco. Nie każdy musi mieć w sobie żyłkę eksploratora, który zamiast wygrzewać się na słońcu, poszukuje nowych smaków podczas wycieczek i kulinarnych spacerów po restauracjach Bibione. W końcu lenistwo podczas wakacji to nie grzech, lecz obowiązek! Tym, którzy podchodzą do tej kwestii poważnie, naprzeciw wychodzi oferta All Inclusive w Luna Hotel****. W restauracjach spróbujesz wszystkiego czym słynie okolica, bez zbędnego schodzenia ze słońca. Dodatkowo goście hotelu mogą uzyskać do 20% zniżki na pole golfowe Special Golf Club Lignano.
Tak, luksus w Bibione jest bardzo kuszący!
Info:
Informacje praktyczne
Rezerwacja noclegów: www.etgrouphotels.com/pol/
Fot: Materiały prasowe

post a comment