Top
  >  Bez kategorii   >  Honduras- egzotyczne miejsce na wakacje

 

Honduras jest niezwykły. Daj mu szansę i odkryj jego perełki!

Samotne podróżowanie po Ameryce Łacińskiej jest specyficzne. Wymaga pewnego doświadczenia, a przede wszystkim warto znać hiszpański, bo poza centrami turystycznymi, po angielsku raczej się nie dogadasz. Czy to jest powód, żeby tam nie jechać? Jeszcze rok temu byłam stanowczym wrogiem wycieczek zorganizowanych, ale odkąd regularnie jeżdżę z grupami biur podróży jako pilot i przewodnik, zmieniło się moje spojrzenie na turystykę.

Honduras wakacje z biurem podróży

Dlaczego warto wybrać się do Hondurasu właśnie z biurem podróży? Z całą pewnością jest to najpewniejsza opcja. Przypadnie ona do gustu zwłaszcza tym, którzy lubią mieć wszystko odpowiednio zaplanowane. W miejscach, takich jak Honduras zawsze należy pamiętać o tym, iż przemieszczanie się na własną rękę może być nieco utrudnione. To dlatego najlepiej jest korzystać z ofert biura podróży.

Honduras wycieczki, czyli co zobaczyć na miejscu?

Honduras wycieczki przede wszystkim przypadną do gustu osobom, które uwielbiają wędrówki i zachwycają się cudami natury. Honduras bowiem jest krajem niezwykle zielonym. W parkach i w lasach usłyszysz wiele dzikich zwierząt, kilka z nich nawet zobaczysz:) Podczas wędrówek, na swej drodze znajdziesz też wiele ciekawych okazów botanicznych.

Zabytki Hondurasu

Coś dla siebie znajdą również pasjonaci zabytków i tajemnic historii. Jeśli nalezysz do tej grupy, koniecznie musisz odwiedzić ruiny majańskiego miasta Copan. Zobaczysz tam ruiny, świątynie i dostojne posągi. Copan słynie z jeszcze jednej absolutnie wyjątkowej rzeczy – to właśnie tam znajdują się największe, rzeźbione hieroglifami schody. Na żywo naprawdę robią ogromne wrażenie. Podczas wizyty wytęż wzrok, a w zagłębieniach ścian, na drzewach na pewno wypatrzysz kolorowe ptaki. Tak, to ary – jedne z najpiękniejszych papug na świecie! 

Dawnych wieków czar…

Musisz odwiedzić kolonialne miasteczko Gracias. Nie dociera tu masowa turystyka, dlatego zauroczy cię jego autentyzm. Nie jest już tak zadbane i odnowione jak Copan Ruinas, ale dzięki temu zobaczysz, jak wygląda normalne życie zwykłych mieszkańców Hondurasu. Gracias jest także doskonałą bazą wypadową do zwiedzania pobliskich osad i miasteczek.

Wodne i podwodne przygody

Jeśli fascynuje cię podwodny świat, musisz pojechać do Utila. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc wśród nurków. Nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia, by przeżyć podwodną przygodę. W Utila prowadzone są bowiem kursy nurkowania, dzięki czemu wszystkiego można nauczyć się na miejscu. Zatem odwagi! Oglądanie podwodnych stworzeń sprawi ci olbrzymią frajdę.
Koniecznie zaplanuj wizytę nad jeziorem Yojoa, które malowniczo otaczają szczyty wygasłych wulkanów. Możesz wypożyczyć łódź i za niewielkie pieniądze popływać po jeziorze. 

Honduras ciekawostki, o których warto wiedzieć przed przyjazdem

  • Honduras do połowy XIX wieku podlegał koronie hiszpańskiej.
  • W stolicy Hondurasu – Tegucigalpie, znajduje się najstarszy zegar na świecie. Pierwotnie znajdował się na wieży Alcazaru w Sewilli. Umieścili go tam jeszcze Maurowie, następnie po rekonkwiście jeden z biskupów stolicy flamenco podarował go biskupowi stolicy Hondurasu. 
  • W Hondurasie mieszka nieduża grupa Polonii. 
  • Najwyższy szczyt Hondurasu Cerro Las Minas mierzy 2870 m n.p.m.
  • W Hondurasie Dzień Dziecka obchodzi się 10 września.

 

post a comment