miejsca

Białowieża – Duchy przeszłości

Duch cara Mikołaja II do dziś odwiedza Białowieżę. I co tu dużo kryć. To miejsce […]

Białowieża – Duchy przeszłości

| |

Duch cara Mikołaja II do dziś odwiedza Białowieżę. I co tu dużo kryć. To miejsce jest stworzone dla duchów…

Miejscowość tak bardzo przypomina wioski jakich do dziś w Rosji tysiące. Tyle, że ta jakby trochę bardziej zadbana… A więc drewniane chałupy, których okna zdobi kunsztowna snycerka, nie zawsze równe płotki otaczające obejścia i kopuły cerkwi z porcelanowym ikonostasem, gdzieś w dali ponad drzewami, a do tego te wspomnienia…
Carowi wciąż gra dźwięk rogów myśliwskich. Dawały sygnał na zawsze udane polowania, bo puszcza pełna była rozmaitej zwierzyny. Władca chętnie zagląda stację kolejową „Białowieża Towarowa”. Dziś w dworcowej hali urządzono restaurację „Carska”. Salonki przekształcono w luksusowe apartamenty hotelowe. Choć ten najciekawszy znajduje się na szczycie dworcowej wieży. Dziś stąd odjeżdżają jedynie drezyny. Był i pałac myśliwski. Mikołaj do dziś ma przed oczami widok z jego okien na park. Tak, tu był szczęśliwy. A dziś? Park się zachował, ale po pałacu pozostało jedynie wspomnienie. Spłonął już po wojnie. Z głupoty. Nie pierwszej i nie ostatniej.

Ale mimo to duch wraca. Do tych wspomnień. Tylko że wspomnienia rozmywają się i stają podobne duchom, a potem znikają…

Udostępnij

Podobne

Spodobał Ci się wpis?
Polub mnie na Facebooku i pozostańmy w kontakcie:)

O mnie

Warto marzyć - niekoniecznie o podróżach. I warto spełniać nawet pozornie szalone marzenia, jak to o bambusowym rowerze:) Bo to właśnie dzięki marzeniom świat staje się piękny!

Close