Top
  >  Bambusowy Rower   >  Polka potrafi!

Że niby tylko „Polak potrafi”, a Polka to co? Robię bambusowy rower i przy okazji zdobywam ciekawe umiejętności. Ostatnio opanowałam cięcie metalu!

Jak zwykle, wszystko przez Jarka:) Jarek Baranowski z Carbonbike.pl jest mózgiem operacji „Bambusowy Rower”. To on wie co, gdzie i kiedy. A teraz…
– Potrzebujesz hak do tylnego koła.
– Masz go?
– Nie. Sama go zrobisz – po czym na aluminiowej blasze narysował jakiś kształt. Że niby mam go wyciąć? Spojrzałam na Jarka i nie miałam więcej pytań. Gdyby jego oczy mogły mówić, to bym usłyszała: „A niby kto?”. Ale oczy Jarka nie mówiły. Jarek w ogóle nic nie powiedział, tylko wręczył mi piłę. Pokazał jak najlepiej trzymać piłę, żeby ciecie poszło w miarę prosto. I zaczęło się.
Po kilku machnięciach wiedziałam, że siłownia i ciężary przy tym to piaskownica. Zadyszkę dostałam, a jakże, już po kilku minutach, a tu nawet nie doszłam do połowy długości! Po jakiejś godzinie upstrzonej przerwami na kawę i jabłka dałam radę. Pierwsze cięcie zakończone. Po kolejnej godzinie z kawałka blachy wyłonił się zarys haka.
Ale na tym nie koniec! Teraz trzeba to wszystko wygładzić! Dostałam pilnik. Działam. Tym razem było trudniej, bo prawa ręka nie miała już siły, a lewa ręka w ogóle nie chciała współpracować. Kilka razy próbowałam nią polerować, ale te manewry nawet o milimetr nie posuwały pracy do przodu. Więc wyciskałam siódme poty i resztką sił dobrnęłam do końca. Tak, praca przy rowerze ma w sobie coś ze sportu. Najpierw koszmarnie męczy, później daje ogromną satysfakcje.
Dziś znowu idę do warsztatu. Będziemy mocować haki i ostatnie tyczki do ramy. To znaczy, Jarek je przyłoży, a ja umocuje. I wiem, że dam radę, bo Polka potrafi!:) fot.: Piotr Gilarski gilarski.com
Foto: Piotr Gilarski
Foto: Piotr Gilarski
Foto: Piotr Gilarski
Foto: Piotr Gilarski

 

Poleruję! Foto: Piotr Gilarski
Foto: Piotr Gilarski

 

Aktualnie rower wygląda tak:) Foto: Piotr Gilarski

Comments:

 • 7 września 2015

  Ostatnio wysypała mi się w pewnym sklepie tzw. damska torebka. Wypadły z niej dłutka i strug. Mężczyźni obrzucili mnie zdziwionym spojrzeniem, kobiety przyjęły to z uśmiechem i zaczęły pokazywać, co dziwnego mają w swych torbach. 🙂

  reply...
 • 7 września 2015

  Życzę powodzenia w dalszej pracy !! Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego :Dpozdrawiamwww.boograniczanastylkoumysl.blogspot.com

  reply...
 • 11 września 2015

  Bardzo Cię podziwiam! Nawet nie pomyślałabym, że tyle rzeczy można zrobić samemu 🙂 Zdolniacha z Ciebie!

  reply...
 • 16 września 2015

  Podziwiam! Nie wiedziałabym jak samemu się za to zabrać! Podejrzewam, iż taki projekt może dać ogrom satysfakcji! Powodzenia!

  reply...
 • 28 stycznia 2016

  Odwieczne prawo natury mówi iż przyrodzie musi być równowaga. Dlatego wiedziałem, że skoro ze mnie leń totalny to jest gdzieś ktoś kto robi wszystko samemu 😉 Pozdrawiam i podziwiam.

  reply...

post a comment