fbpx
bambusowy rower

Polka potrafi!

Udostępnij Facebook Twitter Pinterest Że niby tylko „Polak potrafi”, a Polka to co? Robię bambusowy […]

Polka potrafi!

Że niby tylko „Polak potrafi”, a Polka to co? Robię bambusowy rower i przy okazji zdobywam ciekawe umiejętności. Ostatnio opanowałam cięcie metalu!

Jak zwykle, wszystko przez Jarka:) Jarek Baranowski z Carbonbike.pl jest mózgiem operacji „Bambusowy Rower”. To on wie co, gdzie i kiedy. A teraz…
– Potrzebujesz hak do tylnego koła.
– Masz go?
– Nie. Sama go zrobisz – po czym na aluminiowej blasze narysował jakiś kształt. Że niby mam go wyciąć? Spojrzałam na Jarka i nie miałam więcej pytań. Gdyby jego oczy mogły mówić, to bym usłyszała: „A niby kto?”. Ale oczy Jarka nie mówiły. Jarek w ogóle nic nie powiedział, tylko wręczył mi piłę. Pokazał jak najlepiej trzymać piłę, żeby ciecie poszło w miarę prosto. I zaczęło się.
Po kilku machnięciach wiedziałam, że siłownia i ciężary przy tym to piaskownica. Zadyszkę dostałam, a jakże, już po kilku minutach, a tu nawet nie doszłam do połowy długości! Po jakiejś godzinie upstrzonej przerwami na kawę i jabłka dałam radę. Pierwsze cięcie zakończone. Po kolejnej godzinie z kawałka blachy wyłonił się zarys haka.
Ale na tym nie koniec! Teraz trzeba to wszystko wygładzić! Dostałam pilnik. Działam. Tym razem było trudniej, bo prawa ręka nie miała już siły, a lewa ręka w ogóle nie chciała współpracować. Kilka razy próbowałam nią polerować, ale te manewry nawet o milimetr nie posuwały pracy do przodu. Więc wyciskałam siódme poty i resztką sił dobrnęłam do końca. Tak, praca przy rowerze ma w sobie coś ze sportu. Najpierw koszmarnie męczy, później daje ogromną satysfakcje.
Dziś znowu idę do warsztatu. Będziemy mocować haki i ostatnie tyczki do ramy. To znaczy, Jarek je przyłoży, a ja umocuje. I wiem, że dam radę, bo Polka potrafi!:) fot.: Piotr Gilarski gilarski.com Warsztat do polubienia:) Bo tam robię bambusowy rower: carbonbike.pl 
Foto: Piotr Gilarski
Foto: Piotr Gilarski
Foto: Piotr Gilarski
Foto: Piotr Gilarski
Foto: Piotr Gilarski
Foto: Piotr Gilarski
Poleruję! Foto: Piotr Gilarski
Prawie gotowy hak. Foto: Piotr Gilarski
Aktualnie rower wygląda tak:) Foto: Piotr Gilarski

9 thoughts on “Polka potrafi!

  1. Ostatnio wysypała mi się w pewnym sklepie tzw. damska torebka. Wypadły z niej dłutka i strug. Mężczyźni obrzucili mnie zdziwionym spojrzeniem, kobiety przyjęły to z uśmiechem i zaczęły pokazywać, co dziwnego mają w swych torbach. 🙂

    1. Ja też nie wiedziałabym jak się za to zabrać. Dlatego zwróciłam się o pomoc do specjalistów z najwyższej półki. Wszystko robię pod okiem Jarka Baranowskiego z carbonbike.pl . Bez niego jednej tyczki bym nie połączyła. Jarek jest genialnym konstruktorem. Specjalizuje się w handbikach, na których zawodnicy zdobywają mistrzostwa świata!

  2. Odwieczne prawo natury mówi iż przyrodzie musi być równowaga. Dlatego wiedziałem, że skoro ze mnie leń totalny to jest gdzieś ktoś kto robi wszystko samemu 😉 Pozdrawiam i podziwiam.

Comments are closed.

Podobne

O mnie

Warto marzyć - niekoniecznie o podróżach. I warto spełniać nawet pozornie szalone marzenia, jak to o bambusowym rowerze:) Bo to właśnie dzięki marzeniom świat staje się piękny!

Close