Top
  >  Bez kategorii   >  Oman na Festiwalu Ster na Bydgoszcz

 

oman na bambusowym rowerzeLubię wracać do Omanu. Również w opowieściach. Tym razem słonecznymi wspomnieniami podzielę się podczas festiwalu Ster na Bydgoszcz.

Przed chwilą skończyłam pakowanie. Za chwilę obieram kierunek – Bydgoszcz. Tam o godzinie 19.00 na Przystanku Kontynenty opowiem o naszej podróży rowerowej po Omanie.  Festiwal Ster na Bydgoszcz ma charakter wodniacki, skąd się zatem wziął pomysł, bym zaprezentowała na nim zdjęcia z kraju dość suchego? 
– Dla kontrastu. Proszę nas zabrać na morze piasku – Beata Jaworowska, organizatorka Przystanku Kontynenty, twórczo podeszła do głównego motywu festiwalu. Tak, pustynia dla swoich mieszkańców jest morzem, a wielbłądy – okrętami, czyli wszystko się zgadza. Tak jak na morzu trzeba nawigować. Teoretycznie powinny prowadzić nas gwiazdy, ale niestety życie w mieście oddala od natury. Czytanie gwiazd niestety nie przenosi się w genach. Zatem Selim, dziecię Bliskiego Wschodu, zamiast gwiazdy polarnej, szuka kierunków na google maps 🙂 W sekrecie zdradzę Wam, że na pustyniach omanu lepiej sprawdza się jednak maps.me. Natomiast Garmin w ogóle nie uniósł ciężaru wyzwania. 

Koniec dygresji!

Wracam do Bydgoszczy. Cieszę się z zaproszenia, bo festiwale stanowią niesamowitą okazję spotkania się z Wami i z innymi podróżnikami. Stanowią okazję do ciekawych rozmów i zaskakujących odkryć. Otwierają oczy i drzwi na świat. A podczas Steru na Bydgoszcz będzie wiele okazji do poszerzenia horyzontów – o swoich podróżach opowiedzą między innymi Michał Woroch z Wheelchairproject, Magdalena Konik, autorka migawek z Podróży, czy Joanna Pajkowska, pierwsza Polka, która jachtem samotnie opłynęła kulę ziemska. Na pewno zatrzymam się na Przystanku kino podróżnicze i na Przystanku Plaża.

Zatem w drogę! Bo trzeba się ruszyć, żeby potem móc się zatrzymać 🙂

Zanim jednak wyruszę w podróż…

…z Selimem odwiedzimy Pytanie na Śniadanie i opowiemy o tym, jak się pakować na wyprawę rowerową po Polsce. Zatem na potrzeby programu już dziś – dzień przed wyjazdem do Bydgoszczy zapakowałam sakwy. Po raz pierwszy jestem gotowa do wyjazdu z takim wyprzedzeniem!

http://sternabydgoszcz.pl/

Galeria

[FinalTilesGallery id=”60″]

post a comment